Home / Lajme / Maqedoni / Zhernovski:Paratë e kremtimeve në restorante të shkojnë në OJQ-të për luftë kundër dhunës së grave

Zhernovski:Paratë e kremtimeve në restorante të shkojnë në OJQ-të për luftë kundër dhunës së grave

Edhe këtë vit Komuna Qendër ka vendosur që paratë e kremtimeve nëpër restorante të ndryshme, për nder të 8 Marsit mjetet t’i donojë atje ku më së shumti është nevoja, transmeton Gazeta Express.

Paratë do të shkojnë në llogari të OJQ-ve që do të luftojnë për të drejtat e gjinisë më sublime dhe për ndalimin e dhunës ndaj grave në shtetin tonë, kështu ka shkruar ndër të tjera Andrej Zhernovski në profilin e tij në rrjetin social Facebook./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *