Home / Lajme / Kronika e zezë / Zjarr në Drenovec, Zjarrfikësit parandalojnë më të keqen | FOTO

Zjarr në Drenovec, Zjarrfikësit parandalojnë më të keqen | FOTO

Pas ditën e së Hënës, ka shpërthyer një zjarr në një shtëpi në lagjen Drenovec të Tetovës, njoftoi udhëheqësi i sektorit të zjarrfikësve Uka Aliti, transmeton Televizioni Koha.

Nga zjarri janë kapluar shtëpia bashkë me podrumet, ekipet e Brigadës së Zjarrfikësve kanë dalur menjëhr në vend ngjarje me 5 automjete kundër zjarit dhe kanë lokalizu zjarin që mos të përhapet me tutje, viktima nuk por ka dëme materiale.

Ndërkohë nga njesiti teritorial në Komunën e Tetovës apelonjë deri tek qytetarë të jenë më të kundesëshëm tash në sezonin Pranverorë që të bejnë pastrimin e oxhaqeve. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *