Home / Lajme / Rajon / Zoran Gjingjiqi u vra pak kohë pasi bisedoi në telefon me Bajram Rexhepin! (Video)

Zoran Gjingjiqi u vra pak kohë pasi bisedoi në telefon me Bajram Rexhepin! (Video)

Sonte, në RTV Dukagjini, është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Shtatë sundimtarët e Kosovës”.

Në këtë dokumentar trajtohen shtatë kryeadministratorët e UNMIK-ut, ndërsa zbulohen detaje për bisedën e parë telefonike mes kryeministrit të parë të Kosovës, Bajram Rexhpi, dhe atij të Serbisë, Zoran Gjingjiq në mars 2003.

Vetëm pak kohë pas kësaj telefonate, Gjiniq ishte vrarë në Beograd. /Express/

Gjithashtu lexo

Kapen tonelata me kanabis në Vlorë, trafikantët braktisin gomonen

Një trafik droge drejt Italisë ka mbetur në tentativë, teksa janë zbuluar nga policia. Uniformat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *