Home / Kryesoret / Zoran Zaev në Prokurorinë Themelore Publike

Zoran Zaev në Prokurorinë Themelore Publike

Pas inspektimit në argumentet sot mbrojtja e Zoran Zaevit do të duhet të deklarohet në lidhje me indicet e Prokurorisë.

Javën e kaluar pas shqyrtimit një orësh të argumentet në Prokurorinë Themelore Publike, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe përfaqësuesit e tij juridik nuk dhanë detaje për atë se çfarë argumente ka grumbulluar prokuroria në rastin të cilin e ka hapur për parregullsi zgjedhore.

Zaev me një person tjetër të punësuar në parti janë të dyshuar se kanë falsifikuar raportet financiare të LSDM-së dhe në mënyrë ligjore kanë siguruar para për financimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme vitin e kaluar në dhjetor.

Ky hetim siç thonë nga Prokuroria është hapur që vitin e kaluar, ndërsa janë marrë në pyetje mbi 70 persona si dëshmitarë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *