Home / Sport / Zyrtare: Dahoud kalon te Borussia Dortmund

Zyrtare: Dahoud kalon te Borussia Dortmund

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Mahmoud Dahoud, është një lojtar i ri i Borussia Dortmund.

Siriani me nënshtetësi të Gjermanisë nga vera e këtij viti do të luajë për milionerët.

Lajmin e ka konfirmuar klubi i tij aktual Borussia Monchengladbach.

Lojtari ka qenë i kërkuar nga shumë gjigant të Evropës përfshirë Juventusin, dhe Arsenalin.

Dahoud është pjesë e Gjermanisë U-21.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *