Home / Lajme / Botë / 11 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Kolumbi

11 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Kolumbi

Të paktën 11 njerëz kanë vdekur nga rrëshqitjet e tokës të shkaktuara nga shirat e dendur që kanë përfshi pjesën malore të Kolumbisë.

Siç raportojnë mediat, balta dhe mbeturinat kanë mbuluar rrugët në qytetin e Manizales, ku një natë më parë ra shi i furishëm, i barabartë më shirat që bien gjatë një muaj.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *