Home / Lajme / Botë / 12 persona në bord vdiqën nga rrëzimi i helikopterit në Turqi

12 persona në bord vdiqën nga rrëzimi i helikopterit në Turqi

Është arritur deri tek helikopteri policor i rrëzuar në qytezën Pülümür në Tunceli dhe bëhet e ditur se 12 persona në bord kanë rënë dëshmorë, raporton AA.

Sipas informacioneve të marrë nga burimet e sigurisë, thuhet se është arritur deri tek helikopteri policor i tipit “Sikorsky” i cili ka ndërprerë kontaktet me kontrollin rreth orës 11:40, sipas orës lokale, rreth 10 minuta pas nisjes së tij nga qyteza Pülümür.

Konfirmohet se 12 personat në bord kanë rënë dëshmorë

Më parë ishte theksuar se në helikopter gjendeshin 7 efektivë policie, një gjykatës, një kolonel dhe 3 persona nga ekuipazhi.

http://www.cnnturk.com/video/turkiye/surmeli-bolgede-gorus-cok-dusuk

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *