Home / Shëndeti / 2 gota në ditë nga ky lëng dhe eliminoni dhjamin e barkut, shpejt dhe thjesht

2 gota në ditë nga ky lëng dhe eliminoni dhjamin e barkut, shpejt dhe thjesht

Ka një numër faktorësh që kontribuojnë në shtimin e yndyrës të tepërt në bark. Kryesisht kjo ndodh nga dietat jo të shëndetshme që ndiqni, stili i jetës dhe mosha.

Nëse doni të reduktoni yndyrën në zonën e barkut, është e domosdoshme të bëni ndryshime në jetën tuaj. Për shembull:

Ushtrime – Bëni ushtrime për barkun për 30 minuta të paktën 5 ditë në javë.

Ushqimi – Rishikoni dietën tuaj. Një dietë e shëndetshme është e domosdoshme për të humbur peshë dhe yndyrë.

Stresi – Ulja e stresit mund të ndikojë shumë në reduktimin e dhjamit.

Edhe në qoftë se këto ndryshime e jetesës rezultojnë të paefektshme, ju ende mund të provoni një zgjidhje alternative.

Kjo është receta më e mirë e përgatitur në shtëpi për të djegur yndyrën e barkut.

Çfarë ju nevojitet:

4 gota uji
Disa copa xhenxhefill
1 limon
1 lugë gjelle mjaltë
Vendosni xhenxhefilin dhe 4 gota me ujë të ziejnë për 10 minuta.

Hiqeni nga zjari. Shtoni lëng limoni, përziejnë atë dhe shtoni mjaltin.

Pini një filxhan këtij çaji çdo mëngjes. Për rezultate edhe më të mira, mund të pini 2-3 gota në ditë.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *