Home / Kuriozitete / 5-vjeçari shqiptar me inteligjencë të jashtëzakonshme, aftësia e tij të lë gojëhapur

5-vjeçari shqiptar me inteligjencë të jashtëzakonshme, aftësia e tij të lë gojëhapur

Arbri eshte ne kopesht dhe eshte I afte te kryej me mend veprime matematikore te nje shkalle te larte veshtiresie. Se shpejti do ti nenshtrohet testit te inteligjences per te konfirmuar zyrtarisht shkallen e tij te intelektit.

Fjala e fundit do ti mbetet Ministrise se Arsimit nese 5 vjecarit do ti lejohet te kaloje klasat me shpejt, me qellim qe te mos humbi interesin per shkollen e njekohesist te avancoje ne marrjen e njohirive.

Gjithashtu lexo

Fqinjët gjermanë përcjellin në lot familjen shqiptare që kërkonte azil (Video)

Historia e një familjeje shqiptare që nxirret nga shtëpia për t’u deportuar, ka nxjerrë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *