Home / Lajme / Botë / 68 fëmijë të vdekur në sulmin ndaj civilëve – (VIDEO_

68 fëmijë të vdekur në sulmin ndaj civilëve – (VIDEO_

68  e tetë fëmijë janë në mesin e 126 personave të vrarë në sulmin me bombë qëllimi i së cilave kanë qenë persona të cilët janë evakuuar nga caku pro-regjimit në Sirinë e Veriut, kumtoi Qendra siriane për monitorimin e të drejtave të njeriut.Shpërthimi ndodhi në rajonin Rashidin, në afërsi të Alepos pranë dhjetërave autobusëve në të cilët kryesisht ndodhen shiitë të evakuuar prej dy fshatrave siriane. Ndërkohë që pritet mbi 3.000 persona të evakuohen prej katër fshatrave siriane në kuadër të marrëveshjes për transferimin e banorëve. KB nuk janë duke e shqyrtuar marrëveshjen për transferimin e banorëve prej fshatrave Fua dhe Kafraja të cilat janë nën rrethimin e kryengritësve si dhe Madaja dhe Zabadani të cilat janë të rrethuara nga forcat e armatës siriane. Televizioni njofton se 3.000 persona do të evakuohen prej fshatrave Fua dhe Kafraja ndërsa 200 do të evakuohen prej fshatrave Zabadani dhe Madaj.

 

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *