Home / Lajme / 8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

1.E dini si mund ta bëni një parfum të qëndrojë më gjatë?

Vendosni pak vazelinë në zonën ku do aplikoni parfumin dhe më pas aplikojeni atë. Parfumi juaj do zgjasë tërë ditën.

2.Mund të krijoni një manikyr me pluhurin e syve

Zgjidhni ngjyrën tuaj të preferuar nga paleta e pluhurave, përzieni me një manikyr transparent dhe ju përftoni një manikyr të ri.

3.Mos i digjni më flokët.

Për të pasur onde bëni dy gërsheta në darkë dhe flini me to. Nëse dëshironi onde të mëdha vendosni një copë mes gërshetit.

4.Ju pëlqen një pluhur sysh shumë dhe donit të kishit një buzëkuq në atë ngjyrë? Shumë e thjeshtë! Në një enë vendosni pluhurin e syve dhe një zbutës për buzët. Futeni në mikrovalë dhe do të përfitoni një buzëkuq të ri.

5.Shndërroni furçën që përdorni për të aplikuar krem pudrën në një furçë për kontur duke vendosur një karficë mes furçës.

6.I keni këpucët shumë të ngushta? Vendosni dy qese me akull brenda këpucëve dhe lërini për një ditë. Të nesërmen mund ti vishni.

7.Hiqni qafe pushin nga rrobat me mënyrën e treguar në foto.

8.Ju ka ndodhur që unazat t’jua bëjnë gishtat jeshil?Parandalojeni këtë duke aplikuar manikyr transparent brenda unazës.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *