Home / Kryesoret / EKSPOZITË E NXËNËSVE TË SHKOLLËS TEKSTILE – (VIDEO)

EKSPOZITË E NXËNËSVE TË SHKOLLËS TEKSTILE – (VIDEO)

Maturantët e shkollës së mesme profesionale tekstile sot në galerinë e arteve pamore në Tetovë janë prezantuar me punimet e tyre arstistike,të titullaura “Vitet e Arta”, transmeton Televizioni Koha.

Në këtë ngjarje të vlerësuar të nxënësve tanë të pranishëm kanë qenë, e para e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, drejtori  shkollës Abaz Abazi, profesorë, prindër të nxënësve dhe dashamirë të tjerë të kësaj fushe artistike, përcjell Televizioni Koha.

Në vazhdim ju sjellim opinionin e kryetares së Komunës Teuta Arifi, të drejtorit Abaz Abazi, të përgjegjësit për arsim Ahmet Qazimi… /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *