Home / Lajme / Botë / AA: Erdogan përgëzon liderët e partive për fitoren në referendum

AA: Erdogan përgëzon liderët e partive për fitoren në referendum

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke telefonuar kryetarin e Përgjithshëm të AK Partisë dhe kryeministrin Binali Yıldırım, kryetarin e Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli dhe kryetarin e Partisë së Madhe të Unitetit (BBP), Mustafa Destici, i ka përgëzuar për fitoren e arritur në referendum dhe ka uruar që këto rezultate të jenë të dobishëm për popullin, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjithashtu sipas këtij mediumi, burime të Presidencës së Turqisë kanë njoftuar se Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është duke pranuar mesazhe urimi nga shumë liderë botërorë me rastin e fitores në referendumin e mbajtur në Turqi për ndryshimet kushtetuese.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *