Home / Kryesoret / Agim Nuhiu kërkon të tërhiqet nga posti i MPB-së

Agim Nuhiu kërkon të tërhiqet nga posti i MPB-së

Në pres konferencën e jashtëzakanshme të Ministrit të Punëve të Brendëshme Agim Nuhiu, ka kërkuar që të tërhiqet nga posti duke ndjerë edhe përgjegjësi morale për situatën e shkaktuar dhe duke ndjerë përgjegjësi se nuk arriti që të largojë ndikimin e politikës në këtë Ministri, transmeton Televizioni Koha.

Ai ka kërkuar përgjegjësi nga Drejtori i Byrosë për Siguri Publike Mitko Çakvkov.

Nuhiu tha se nuk ka mundur të kontaktojë me atë gjatë tërë kohës edhe pse ishte formuar një shtab operativ që nga koha e fillimit të protestave. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *