Home / Kryesoret / Agjenti maqedonas kërkon azil në Greqi: Do më vrasin sepse di shumë gjëra për Lagjen e Trimave

Agjenti maqedonas kërkon azil në Greqi: Do më vrasin sepse di shumë gjëra për Lagjen e Trimave

Një Agjent i shërbimit sekret maqedonas ka kërkuar azil në Greqi, shkruan PlusInfo. Ai ka thënë se do të paguajë me jetë nëse vjen në Shkup, sepse din shumë sekrete, për siç ka thënë, rastin e montuar në Lagjen e Trimave.

Gjykata Supreme në Greqi do ët duhet të vendosë nëse do të pranohet kërkesa e këtij 30 vjeçari për azil, i cili ka qenë udhëheqës në sektorin për antiterrorizëm të një shërbimi sekret në Maqedoni, kurse ka ikur dhe ka kërkuar azil te fiqu jugor, shkruajnë mediumet greke.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *