Home / Lajme / Kronika e zezë / Aksident në Shkup, lëndohet një shtetase bullgare

Aksident në Shkup, lëndohet një shtetase bullgare

L.I.Z (70) nga Bullgaria, është lënduar rëndë në një aksidet që ka ndodhur dje rreth orës 10:30 në rrethrrotullimin “Nënë Tereza” në Shkup. Siç njoftojnë nga MPB, aksidentin e ka shkaktuar Z.V.Z (78) nga Sofja, duke drejtuar makinën “Audi A6” me targa bullgare, në të cilën ka qenë edhe L.I.Z, drejtuesi i makinës ka humbur kontrollin, ka dalur në anën e djathtë të korsisë dhe është rrokullisur.

L.I.Z me makinën e Ndihmës së Shpejtë është dërguar në Qendrën për urgjencë në Shkup dhe pas ndihmës së dhënë me kërkesë të saj është transferuar në Bullgari.

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *