Home / Kryesoret / Aksident trafiku në lagjen e Çairit, lëndohet rëndë një vajzë 5 vjeçare

Aksident trafiku në lagjen e Çairit, lëndohet rëndë një vajzë 5 vjeçare

Para pak çastesh në lagjen e Çairit, më saktësisht tek Qendra Tregtare Çairçanja, ka ndodhur një aksident trafiku me ç’rast është lënduar një vajzë 5 vjeçare e cila menjëherë është dërguar në qendrën spitalore.

Dëshmitarët okularë deklarojnë  se vajza është në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Rerth orës 13.45 në qendrën spitalore është sjell një fëmijë e aksidentuar në afërsi të xhamisë “Jahja Pasha”. Aksidenti është shkaktuar nga një veturë e tipit “Mercesez. Policia po heton për detaje më të hollësishm.”, thuhet në njoftimin zyrtar të MPB-së.

Shoferi është sulmuar fizikisht nga kalimtar të rastit pas aksidentit ndërsa më pas është shoqëruar në stacionin e policisë.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *