Home / Lajme / Kronika e zezë / Aksidentohet shtetasja bullgare në Shkup

Aksidentohet shtetasja bullgare në Shkup

L.I.Z (70) nga Bullgaria, është lënduar rëndë në një aksidet që ka ndodhur dje rreth orës 10:30 në rrethrrotullimin “Nënë Tereza” në Shkup,

Siç njoftojnë nga MPB, aksidentin e ka shkaktuar Z.V.Z (78) nga Sofja, duke drejtuar makinën “Audi A6” me targa bullgare, në të cilën ka qenë edhe L.I.Z, drejtuesi i makinës ka humbur kontrollin, ka dalur në anën e djathtë të korsisë dhe është rrokullisur.

L.I.Z me makinën e Ndihmës së Shpejtë është dërguar në Qendrën për urgjencë në Shkup dhe pas ndihmës së dhënë me kërkesë të saj është transferuar në Bullgari.

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *