Home / Kryesoret / Aleanca për shqiptarët apelon deri tek përgjegjësit

Aleanca për shqiptarët apelon deri tek përgjegjësit

Aleanca për shqiptarët apelon deri tek përgjegjësit, deri tek të gjithë ata që mund të ndikojnë që të qetësohet situata që të ndërmarrin hapat e duhur.

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela është deputeti që ka pësuar mesë shumti nga sulmi i protestuesve maqedonas. Meidat nga Shkupi, bëjnë të ditur se gjendja e tij shëndetësorë është jashtë rrezikut për jetë.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë foto, ku shihet fytyra e Selës e përgjakur dhe duke u tërhequr zvarrë.

KosovaPress ka tentuar të mësojë për gjendjen e tij, por tani për tani një konfirmim i tillë është i pamundur, pasi në Maqedoni nuk është duke funksionuar asnjë institucion.

Përveç Selës, janë sulmuar edhe deputetët tjerë, kurse të sulmuar kanë qenë edhe gazetarët që ndodheshin në Kuvend dhe jashtë Kuvendit, raporton KosovaPress.

Situata ka dal jashtë kontrollit, pas zgjedhjes së kryetarit të Maqedonisë dhe protestuesit të udhëhequr nga lëvizja “Për Maqedoni të përbashkët” kanë pushtuar Kuvendin.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *