Home / Kryesoret / “ALFAT” E VMRO-SË ANKOHEN KUNDËR NUHIUT TË BDI-SË

“ALFAT” E VMRO-SË ANKOHEN KUNDËR NUHIUT TË BDI-SË

Pjestarët e njësit policor për ndërhyrje të shpejta “Alfa”, kanë ngritur një kallzim ndaj ministrit të Punëve të Bredshme, Agim Nuhiu. Ato në kallzimin e tyre thonë se ministri Nuhiu nuk jep miratimin për kthimin e tyre në pozicionet që dëshirojnë.

Ndrsyhe ditëve të fundit, sulmet dhe ankesat kundër ministrit Nuhiu sa vijnë e shtohen. Që nga vendimi i partisë së tij BDI, që të krijojë shumicën e re parlamentare dhe formoi qeverinë e re me LSDM-në e Zoran Zaevit, sulmet ndaj zyrtarve shqiptarë në qeverinë teknike të Maqedonisë nga ana e medias dhe sketorit civil të afërt me partinë e Nikolla Gruevskin ja shtuar edhe më shumë.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *