Home / Lajme / Anija ‘Oriku’ shpëton një gomone me 51 refugjatë sirianë

Anija ‘Oriku’ shpëton një gomone me 51 refugjatë sirianë

Anija shqiptare ‘Oriku’ ka shpëtuar nga mbytja 51 refugjatë që udhëtonin me gomone nga Turqia drejt brigjeve greke.

Gomone me refugjatë u zbulua në detin Egje nga anija shqiptare gjatë patrullimit.

Të gjithë refugjatët me kombësi nga Siria janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjithashtu lexo

Rekordi i ri botëror me Hello Kitty – (VIDEO)

Emri i këtij burrit është Masao Gunji.Jeton në Yotsukaido, Chiba dhe ka thyer rekordin për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *