Home / Lajme / Rajon / Anita Haradinaj: U lodhëm, por ia vlejti

Anita Haradinaj: U lodhëm, por ia vlejti

Anita Haradinaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt, ka folur pas lirimit të tij nga Gjykata e Francës.

Ajo ka thënë se lufta e Kosovës është e drejtë dhe e pastër dhe ka fituar Kosova.

Haradinaj ka thënë se askush nuk mund t’ua mohojë shqiptarëve të drejtën.

“Të vërtetën e shqiptarëve nuk mund ta mohoj askush, vendimi është i drejt dhe drejtësia po e vërteton se mund të vonojë por do të fitojë. Ne dolëm fitimtar dhe e gjithë Kosova. Na kanë lodhë procedurat, dhe nuk ka pasur nevojë të ndodhë kjo se lufta jonë ka qenë e drejt. Kjo situatë e ka lodhur të gjithë Kosovën, i falënderoj të gjithë popullin anembanë për mbështetjen që e kanë dhënë për ne dhe Ramushin. Po kam biseduar  e ka mirëprit vendimin, dhe unë besoj se ai kështu do të thotë, se lufta e UÇK-së është e drejt”, ka thënë Haradinaj.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *