Home / Lajme / Maqedoni / Arbër Ademi: Populli le të gjykoj për ata që provokuan dhe ikën nga Kuvendi

Arbër Ademi: Populli le të gjykoj për ata që provokuan dhe ikën nga Kuvendi

Zv/kryeministri për Çështje Evropaine, Arbër Ademi ka reaguar pas dhunës në Kuvendin e Maqedonisë duke e cilësuar se gjithë këto provokime u bënë nga ata që provokuan dhe ikën.

Fillimisht mospranimi për tu ulur në një tryezë me partitë e tjera shqiptare, pastaj qëndrimi i tyre lidhur me Deklaratën shqiptare, gatishmëria e tyre për tu ulur me të tjerët vetëm e vetëm për të ndarë poste, provokimi i nacionalistëve maqedonas i shoqëruar më pas me ikje nga Parlamenti dhe mosvotimi i Kryetarit të parë shqiptarë të Kuvendit me të vërtetë është për të të ardhur keq.

Populli le të gjykoj!

Uroj që nga e gjithë kjo të reflektojmë dhe të këndellemi në mënyrë që të triumfoj demokracia!

Koha për të reflektuar nuk ka mbaruar, andaj edhe e dëshiroj një gjë të tillë!” ka shkruar Arbër Ademi

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *