Home / Kryesoret / Arifi flet për takimin Ahmeti -Zaev

Arifi flet për takimin Ahmeti -Zaev

Sa i përket gjendjes në skenën politike Tetuta Arifi është shprehur se pasiqë BDI ka vendosur të jetë pjesë e shumicës parlamentare, gjatë gjithë kohës kanë takime me partitë politike partnere si dhe me përfaqësues ndërkombëtarë.

“Mbetemi në qëndrimin se do të duhet sa më shpejtë të zgjidhet kryetari I kuvendit dhe të formohet qeveria e re pasiqë ky presedan nga ata që nuk e kanë shumicën mund që të të shfrytëzohet në të ardhmen për bllokimin e proceseve. Sa I përket takimit eventual të liderëve, BDI asnjëherë nuk ka ikur asnjë takimi për dalje nga kriza, por sipas neve më e rëndësishme është që tani të zgjidhet kryetari I kuvendit”, është shprehur Arifi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *