Home / Lajme / Rajon / Arrestohen dy persona për shkak se falsifikuan dokumente

Arrestohen dy persona për shkak se falsifikuan dokumente

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj dy persona të kombësisë shqiptare, pasi që të njëjtit kanë lëshuar certifikata dhe diploma të ndryshme të falsifikuara

Rasti ka ndodhur në rrugën “Rexhep Bislimi”, njofton të mërkurën Policia e Kosovës.

Gjatë kontrollit janë gjetur dhe janë konfiskuar 65 diploma, një vulë dhe një veturë me targa vendore.

Po ashtu,  gjatë kontrollit në bagazhin e veturës së konfiskuar janë gjetur mallra të ndryshme kryesisht kozmetikë, të cilave dyshohet se u është falsifikuar etiketa. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *