Home / Kryesoret / Arrestohen pesë persona për sulmet në Kuvendin e Maqedonisë

Arrestohen pesë persona për sulmet në Kuvendin e Maqedonisë

Janë arrestuar pesë persona, pasi që Ministria e Punëve të Brendshme ngriti padi penale kundër 15 personave pjesëmarrës në përleshjet në Kuvend.

Sipas disa informacioneve njëri prej tyre është kryeshefi i DSK-së, ndërsa për 10 tjerët për të cilët ka padi nuk ka informacione se ku ndodhen.

Personat arrestohen për dy vepra penale: pjesëmarrje në turmë dhe ndalim të personave zyrtar në kryerjen e punës së tyre.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *