Home / Lajme / Botë / Arrestohet një celulë terroriste në Londër

Arrestohet një celulë terroriste në Londër

Policia britanike konfirmoi sot se ka kapur një celulë terroriste aktive pas dy operacioneve, ku është arrestuar një person i armatosur me thikë pranë Parlamentit të Westminster.

“Të paktën një muaj pas atentatit që shkaktoi disa të vdekur dhe dhjetëra të plagosur pranë ndërtesës, simbol i demokracisë britanike, arrestimet janë pothuajse të përditshme”, theksoi Neil Basu, koordinator kombëtar kundër terrorizmit në një konferencë shtypi.

Po ashtu sot në mbrëmje, në një operacion antiterrorist në veriperëndim të Londrës dhe në Kent, në juglindje, mundësoi arrestimin e katër personave.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *