Home / Sport / Aubameyang ‘ndihmon’ skuadrën italiane ta transferojë Benzeman (Foto)

Aubameyang ‘ndihmon’ skuadrën italiane ta transferojë Benzeman (Foto)

Milan ka hyrë në garë për sulmuesin francez të Real Madridit, Karim Benzema

Real Madrid do të tentojë që gjatë verës të transferojë sulmuesin e Borussia Dortmundit, Perre Emerick Aubameyang.

Kjo do t’i hapte rrugë edhe largimit të Karim Benzemas, i cili në Real është që nga viti 2009, shkruan Calciomercato.

Këtë rast do të mundohet ta shfrytëzojë Milani, skuadër e cila që një kohë të gjatë është e intersuar për Benzeman.

Kujtojmë se Benzema kërkohet edhe nga Juventus, PSG dhe Manchester United.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *