Home / Lajme / Rajon / Avokatja e Haradinaj tregon pse gjykata nuk e ekstradoi atë në Serbi

Avokatja e Haradinaj tregon pse gjykata nuk e ekstradoi atë në Serbi

Avokatja e Ramush Haradinaj, Rachel Lindon ka thënë se Gjykata e Colmar nuk vendosi që ta ekstradojë liderin e AAK-së në Serbi për shkak se atje nuk do të kishte një gjykim të drejt.

“Nuk do të kishte një gjykim të balancuar dhe të drejt për Haradinajn në Serbi”, ka thënë Lindon për Associated Press, transmeton Klan Kosova.

“Ai ka humbur tre muaj e gjysmë të jetës së tij duke pritur për këtë vendim”, ka shtuar

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *