Home / Lajme / Botë / Babai i binjakëve që vdiqën në Siri kërkon më shumë sulme amerikane (FOTO)

Babai i binjakëve që vdiqën në Siri kërkon më shumë sulme amerikane (FOTO)

Babai i binjakeve që vdiqën nga sulmi kimik në Siri dëshiron që Trump të vazhdojë bombardimet.

“Dua të falënderoj Presidentin Trump dhe administratën e Shteteve të Bashkuara për hapat që morën kundër bazës që vrau fëmijët e mi dhe të gjithë martirët”, tha Abdel Hameed al-Yousef.

29 vjeçari tha se kishte menduar se amerikanët do të vazhdonin bombardimin e forcave qeveritare në Siri pasi sulmi kimik vrau fëmijët e tij 9 muajsh.

“Por nuk prisja që të ndaleshin sulmet. U befasova. Pse Presidenti Trump i ndaloi sulmet? Pse një aeroport, një bazë”, pyet ai.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *