Home / Kryesoret / Banka botërore do ta prezantojë raportin ekonomik për Maqedoninë

Banka botërore do ta prezantojë raportin ekonomik për Maqedoninë

Banka botërore sot do ta prezantojë raportin e rregullt gjysmëvjeçar për gjendjen e ekonomisë në Maqedoni dhe në vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.

Raportin do ta prezantojnë drejtoresha rajonale për Ballkanin Perëndimor, Ellen Golldstin dhe lideri programor për Ballkanin Perëndimor për zhvillim të barabartë, financa dhe institucione në Bankën botërore, Marko Hernandez.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *