Home / Sport / Barcelona po përgadit diçka që Juventusit sonte do i dridhen këmbët

Barcelona po përgadit diçka që Juventusit sonte do i dridhen këmbët

Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana tjetër një numër i konsiderueshëm tifozësh italian do të jenë në Barcelonë për të ndjekur ndeshjen nga afër.

Mediat italiane bëjnë të ditur se ne “Camp Nou” do të jenë afërsisht 5 mijë tifozë bardhezinj, një pjesë e të cilëve kanë mbërritur në Spanjë, një natë para ndeshjes. Ndërkohë që kapaciteti i përgjithshëm i stadiumit është 98 mijë tifozë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *