Home / Kryesoret / Bardhyl Mahmuti foto me Ali Ahmetin në Kollare

Bardhyl Mahmuti foto me Ali Ahmetin në Kollare

Dje  në  Kollare të Kërçovës solemnisht është bërë zbulimi i pllakës përkujtimore në shenjë kujtimi për mbledhjen konsultative  të Lëvizjes Popullore të Republikës së Kosovës.

Në këtë eveniment kanë marrë pjesë figura të shquara të  LPK-së, nisur nga Ali Ahmeti, Fazli Veliu, Xhevat Bislimi, Emrush Xhemajli, Guximtar Llabënishti, Petrit Mënaj, Bardhyl Mahmuti, Gafut Elshani, Fatmir Arifi, Bilall Sherifi, Halit Zeqiri tek shtëpia e të cilit u mbajt mbledhja konsultative, si dhe shumë personalitete të tjera.

Ndërkaq, të pranishëm në ngjarje kanë qenë edhe aktivistë të degës së BDI të Sllupçanit (foto në vijim), njofton Aktuale.mk.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *