Home / Kryesoret / Basha: Të bashkuar për zgjedhje të lira – (VIDEO)

Basha: Të bashkuar për zgjedhje të lira – (VIDEO)

Partia Demokratike e Shqipërisë  bllokoi sot akset nacionale si dhe disa rrugë kryesore në Tiranë. Protesta nisi në orën 11:00, për të vijuar deri në orën 12:00, siç ishte lajmëruar nga organizatorët.
Qendra e protestës së sotme ishte sheshi “Shqiponja”, ku bashkë me protestuesit dhe deputetët e opozitës, ishte edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“Jemi bashkuar për zgjedhje të lira e të ndershme, që do të largojë kriminelët nga institucionet, që do të luftojë drogën e do të krijojë kushtet për zgjedhjet e lira e të ndershme dhe zbatimin menjëherë të vetting-ut dhe reformës në drejtësi. Zoti i bekoftë shqiptarët për këtë sakrificë dhe qëndresë”, tha Basha në fund të protestës.
Ndërsa deputeti demokrat Flamur Noka tha se bëhet fjalë për “një protestë paqësore dhe për tu marrë shembull”. Kur u pyet për kostot që ka kjo protestë për qytetarët, Noka deklaroi:

“Kjo protestë nuk ka kosto. Për qytetarët ka kosto krimi dhe papunësia. Protestat e opozitës janë për t’i dhënë frymë qytetarisë në këtë vend”.

 

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *