Home / Lajme / Botë / BE-ja aprovon udhëzimet për Brexit

BE-ja aprovon udhëzimet për Brexit

Liderët e Bashkimit Evropian unanimisht kanë vendosur për udhëzimet për negociatat në lidhje me bisedimet për Brexit me Britaninë.

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes Twitter ka deklaruar që mandati politik i drejtë është gati.

27 liderët kanë aprovuar unanimisht udhëzimet që fillimisht ishin paraqitur nga Tusk më 31 mars.

Bisedimet me Britaninë fillojnë pas zgjedhjeve të përgjithshme në vend, të cilat do të mbahen më 8 maj.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *