Home / Sport / Befason Ancelotti: Ky ekip dua ta fitojë Ligën e Kampionëve

Befason Ancelotti: Ky ekip dua ta fitojë Ligën e Kampionëve

Carlo Ancelotti, trajneri i Bayern Munichut, dëshiroj që trofeun e Ligës së Kampionëve ta ngrejë lart Real Madridi

“Unë jam shumë i dhënë pas këtij ekipi, unë jam një tifoz i Real Madrid dhe i uroj më të mirën për të Zizoun dhe lojtarët”, ka deklaruar Ancelotti pas ndeshjes.

Strategu italian e ka drejtuar ekipin madrilen mes viteve 2013 -2015. Ai me Los Blancos kishte arritur ta fitojë Ligën e Kampionëve në vitin 2014.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *