Home / Kryesoret / Bejta: Qeveria të vendos për kryetarët e komunave – (VIDEO)

Bejta: Qeveria të vendos për kryetarët e komunave – (VIDEO)

Kryetarët e komunave të BDI-së sot pasdite  kanë mbajtur mbledhje në selinë e BDI-së në Tetovë ku ka qenë e pranishme edhe ministrja e pushtetit lokal Shiret Elezi, ku është biseduar për pozitën aktuale të kryetarëve të komunave.Sipas Kryetarit të komunës së Gostivarit Nevzat Bejta, është analizuar Kodi Zgjedhor, dhe sipas këtij kodi mandati i kryetarëve të komunave zgjat katër vjet dhe gjithashtu është analizuar edhe ligji për vetëqeverisje lokale ku paraishihet që të ushtrojmë detyrën të ushtrojmë deri më 14 maj.Sipas Bejtës i vetmi organ që funksion momentalisht është qeveria dhe ajo duhet të vendos. /Tv Koha/

 

 

 

 

 

 

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *