Home / Lajme / Botë / Berlusconi dërgohet me urgjencë në spital

Berlusconi dërgohet me urgjencë në spital

Një incident i ka ndodhur në shtëpinë e tij në Portofino, ish-presidentit të “Milanit” dhe ish-kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconi.

Lideri i Forza Italia është rrëzuar dhe ka përplasur kokën, pasi është penguar në një tapet brenda shtëpisë.

Fatmirësisht nuk ka pasur asgjë të rëndë, por duke pasur parasysh edhe moshën e 80-vjeçarit, Berluskoni është transferuar me urgjencë në Milano, në klinikën Madonnina, ku i janë bërë edhe tri qepje.

“Asgjë me rëndësi, gjëra pa zarar”, komentoi mjeku i tij, profesor Alberto Zangrillo.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *