Home / Lajme / Botë / Bill Gates është i varfër në krahasim me këta njerëz (Video)

Bill Gates është i varfër në krahasim me këta njerëz (Video)

A mendoni se Bill Gates është njeriu më i pasur në të gjithë botën? E keni gabim.
Mir Osman Ali Khan hyn në top listë, duke u renditur i pesti, i cili ka pasur pasuri më shumë se Gates, transmeton lajmi.net
Ai posedon 230 bilion dollar.

Nikolai Alexandrovich Romanov, nga Rusia, ka poseduar 300 bilion dollar.

Andrew Carnegie nga Skotlanda, ka poseduar 310 bilion dollar, kurse kurioziteti i kësaj është se në fëmijëri ka qenë i varfër.

John D. Rockfeller ka pasur 340 bilion dollar. Ai ka qenë nga New York-u.

Kurse i pari në top listë është Mansa Musa, me 400 bilion dollar dhe ai njihet si personi më i pasur në botë.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *