Home / Kryesoret / Bizneset tetovare në krizë të thellë – (VIDEO)

Bizneset tetovare në krizë të thellë – (VIDEO)

Kriza politike ka bërë që të prek xhepat e qytetarëve. Nga ana tjetër shitësit ankohen për rënie të fuqisë blerëse ndoshta edhe nga frika e mos formimit të qeverisë. Efektete e krizës vërehen pasi nuk ka ndodh kurrë blerësit të jenë aq dobët. Rrogat e e ulta poashtu edhe papunësia ka bërë që shitësit të mos jenë tëkënaqur me shitjen e produkteve të tyre, përcjellë Televizioni Koha.

Qytetarët për Televizioni Koha thanës ankesa të shumta, shumica prej të cilave janë plotësisht të arsyeshme. Kriza e madhe ekonomike, papunësia enorme, varfëria ekstreme, problemet e shumta nga kriza politike ka bërë që të ndjen frikësim  për shkak krizës politike dhe mundohen që sa më shumë të kenë kujdes  reth buxhetit të tyre familjar, transmeton Televizioni Koha.

Ankesat nuk janë vetëm në këtë segment të ekonomisë por edhe në shumë sfera të tjera ndjehet kriza si pasojë e stërzgjatjes së krizës politike. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *