Home / Lajme / Rajon / Bora ia dëmton bujkut nga Peja një hektar dredhëza (FOTO)

Bora ia dëmton bujkut nga Peja një hektar dredhëza (FOTO)

Egzon Shala nga fshati Loxhë, Pejë, ka treguar se i janë bërë dëm deri në 27 mijë euro nga bora e rënë ditëve të fundit.

Shala ka thënë se ka rreth 1 hektar të mbjellura, përderisa dredhëzat janë dëmtuar pothuajse plotësisht nga bora dhe acari i javës që po e lëmë pas.

Shala ka dërguar edhe fotografi në adresën e Tv Kohes me të cilat ka vërtetuar dëmnin që i është shkaktuar nga moti i papërshtatshëm.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *