Home / Lajme / Maqedoni / Branko i lumtur qe flet shqip nga foltorja e Kuvendit të Maqedonisë

Branko i lumtur qe flet shqip nga foltorja e Kuvendit të Maqedonisë

Jam i lumtur që mund të flas shqip si shqiptar orthodox nga Parlamenti i Maqedonisë. Tani si deputet më i vjetër dua të ju them diçka. Kështu është shprehur Branko Manojllovski, deputet i BDI-së, raporton gazeta Lajm.

T’i lëmë anash këto biseda, ka porositur Manojllovski, dhe t’i lëmë anash këto biseda.

“Kjo që po vijon nuk është e mirë. Duhet ta shohim anën pozitive, të bëjmë mirë dhe të bëhemi shembull për të tjerët. Mendoj se kjo punë mundet shume shpejt të kryhet”, deklaroi ai.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *