Home / Lajme / Botë / Brukseli po përgatit sanksione kundër politikanëve maqedonas

Brukseli po përgatit sanksione kundër politikanëve maqedonas

Në Bashkimin Evropian po bisedohet për ndalim të udhëtimeve dhe bllokim të xhiro-llogarive të politikanëve të Maqedonisë.

E përditshmja gjermane “Shpigel” shkruan se kancelarja Angela Merkel e ka paralajmëruar ish-kryeministrin Nikolla Gruevskin që të debllokojë procesin e formimit të qeverisë së re të Maqedonisë, transmeton Deutsche Welle.

Vendet anëtare të BE-së kanë nisur me bisedime konkrete rreth sanksioneve kundër Maqedonisë, publikon “Shpigel”.

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Shtetit publikisht kërcënoi politikanët maqedonas që po bllokojnë procesin politik.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *