Home / Kuriozitete / Burri hidhet nga kulmi për t’i shpëtuar sulmit të leopardit (Video)

Burri hidhet nga kulmi për t’i shpëtuar sulmit të leopardit (Video)

Një leopard ka rënë në një fshat të Indisë duke shqetësuar kështu banorët.

Ngjarja ka ndodhur në Orissa në rrethin e Bolagir ku pylltarët janë çuar për ta kërkuar atë dhe për ta mbyllur në kafaz, transmeton Indeksonline.

Por, gjatë këtij aksioni është lënduar një person Satajit Gunstock i cili pësoi dëmtime të lehta kur ai kërceu nga kulmi i një shtëpie në tokë, duke u munduar t’i ikë leopardit i cili deshi ta sulmoi.

Pas operacionit të shpëtimit i cili zgjati rreth 12 orë, leopardi u mbyll në kafaz.

Gjithashtu lexo

Mos kaloni kurrë pranë varrezave natën, e tmerrshme ajo çfarë i ndodhi këtij çifti (Foto)

Një çifti nga Britania iu duk ide e mirë që të bënin një shëtitje ende …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *