Home / Kryesoret / Buzhala nuk jamë takuar me askënd në Shkup, janë gënjeshtra

Buzhala nuk jamë takuar me askënd në Shkup, janë gënjeshtra

Pronari i Gazetës Express, Breat Buzhala  ka përgënjeshtruar lajmet e rrejshme kundër tij se gjoja ai është takuar me deputet të VMRO-së në Shkup. “Idiotësi, janë gënjeshtra” u shpreh Berat Buzhala shkurt për portalin TetovaSot i pyetur  nëse është takuar me ndonjë nga deputetët e VMRO-së.

Ndryshe mediat në Maqedoni thonë se ditë më parë në hotel Marriot në qendër të Shkupit, në orët e mbrëmjes, deputeti i VMRO-DPMNE-së Aleksandar Nikollovski ka pritur gazetarin kosovar Berat Buzhala dhe biznesmenin kosovar Ekrem Lluka.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *