Home / Sport / Cesc Fabregas drejt Galatasaray

Cesc Fabregas drejt Galatasaray

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte është i gatshëm ta shes mesfushorin Cesc Fabregas.

Mediat angleze shkruajnë se gjiganti turk, Galatasaray është i interesuar për spanjollin, i cili në përfundim të këtij sezoni pritet ta mbyll aventurën tek ‘Blutë’ e Londrës, raporton kp.

Tekniku italian është i gatshëm ta shes 29 vjeçarin, i cili nuk është në planet e tij në edicionin e ardhshëm.

Thuhet se tashmë menaxheri i Galatasarayt, Igor Tudor ka kontaktuar Chelsean për të mundësinë e transferimit te ish-lojtarit te Barcelonës.

Wesley Sneijder duket se në fund të këtij sezoni do të largohet nga Stambolli, dhe Fabregas pritet të jetë pasues i tij.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *