Home / Kryesoret / Çfar skenari po i përgatitet Tetovës!!!

Çfar skenari po i përgatitet Tetovës!!!

Duke parë situatën politike në vend për krimet e bëra gjat qeverisjes disa vjeçare, Maqedonia ka ardhur në një udhëkryq ku situata kohëve të fundit është tensionuar teje mase dhe ka krijuar edhe një panik tek qytetarët.

Pas zgjedhjeve parlamentare ka ndryshuar tërësisht Maqedonia, Gruevski dhe Ivanov e kanë izoluar vendin, gjykata speciale e ka shumë të vështirë funksionimin për ti zbardhë krimet që i kanë bërë pushtetarët, Zaev kërkon llogari nga Gruevski për krimet e qeverisë, ”Platforma e Tiranës” nga partitë shqiptare, njofton Televizioni Koha.

Kohëve të fundit Tetovës i ndodhin shumë gjëra si përshembull lajmi i 80 pjestarëve të UÇK-së kinse kan dalë në mal, pastaj gati se dhjetë ditë në Tetovë fluturon helikopteri i armatës maqedonase nga tre ose katër herë në ditë dhe nuk jepen detaje se për çka janë shutar fluturimet kohëve të fundit, si dhe sot lajmi i freskët tek gjygji i Tetovës kinse është vendosur bombë tek kjo gjykatë nga ana e UÇK-së njofton Tv Koha.

Po zihet diçka në këtë vend, shpresojmë që mos ta pësojnë qytetarët!! /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *