Home / Sport / Çudira nga futbolli shqiptar,ekipi fiton 30-0

Çudira nga futbolli shqiptar,ekipi fiton 30-0

Është luajtur sot java e 16-të e Kampionatit të Femrave ku rezultati që spikati ishte ai i 30-0 në takimin Kinostudio – The Door.
Ekipi i Kinostudios fitoi 15-0 në pjesën e parë dhe po aq gola në pjesën e dytë. Një ndeshje për t’u harruar kjo për miket.
Një rezultat i padëgjuar më parë që ia kalon edhe”ping pongut”.
Ky takim ka nisur me një autogol për të hapur më pas portën për 29 gola të tjerë. Golashënuesja e këtij takimi ishte Esi Lufo me 9 gola.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *