Home / Kryesoret / Dëgjohen krisma në Kuvend

Dëgjohen krisma në Kuvend

Për momentin policia është duke u futur te pres qendra e Kuvendit, ku një grup protestuesish me maska po i mbajnë peng deputetët e LSDM-së, shkruan MKD.mk.

Ata brohorisin, shajnë dhe këndojnë këngë, transmeton Gazeta Lajm dhe nuk i lejojnë pjesëtarët e policisë speciale të futen në këtë zyrë.

Press24 ka njoftuar se është dëgjuar edhe një e shtënë me armë. Për momentin pritet një njësit tjetër policor të arrij ënë Kuvend, pasi protestuesit kanë mbyllur zyrën e pres qendrës ku janë deputetët e LSDM-së me karrige, fotele dhe me sende tjera.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *