Home / Kryesoret / Deputeti Dimitrievski do të inicojë parashtresë dhe padi për incidentin në Kumanovë

Deputeti Dimitrievski do të inicojë parashtresë dhe padi për incidentin në Kumanovë

Deputeti i LSDM-së, Maksim Dimitrievski ka paralajmëruar parashtresë dhe padi për policët në kontrollin e brendshëm. Sipas tij, policët morën pjesë në sulmin ndaj tij në një restorant në Kumanovë,

Ai gjithashtu do të kërkoj informacione se njoftimi i tij për incidentin nuk është regjistruar në policinë e Kumanovës. Incidenti ka ndodhur pardje në mbrëmje, kurse MPB-ja bëri të ditur se deputeti Dimitrievski ka sulmuar një person dhe i ka shkaktuar lëndime trupore për çështje të një kënge.

Dimitrievski thotë se MPB-ja e ka mbyllur çështjen pa marrë deklaratën e tij, por ai vetë ka shkuar në stacion ku është njoftuar se nuk ka asnjë njoftim të tij për incidentin

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *